ÜÇÜNCÜ TAŞNAK TAARRUZU

Osmanlı' dan   günümüze  ayrılıkçı Ermeni stratejisinin  üç aşamasını özetleyelim.

 

                                                      BİRİNCİ DEVRE

 

1) Batı emperyalizmi, açtığı misyoner okulları vasıtasıyla  Osmanlı Ermenileri arasında ayrılıkçı düşüncelerin gelişmesini sağladı.

 

2) Aslen Gregoryen olan Osmanlı uyruğu Ermeniler, Fransız Misyoner okullarında Katolik, Amerikan Misyoner okullarında Protestan olarak yetiştirildi.

 

3) Batı ve Çarlık Rusya’sının kışkırtma kampanyaları meyvesini vermekte gecikmedi. 

Ayrılıkçı temelde ve silahlı mücadeleyi esas alan TAŞNAK ve HINÇAK  örgütleri ortaya çıktı.

 

4) Osmanlı Başkenti Istanbul ve taşrada TAŞNAK Terör kampanyası çok etkili oldu. Özellikle Doğu Anadolu'da Türk, Kürt ayırmadan bölgeyi Müslüman ahaliden arındırmaya ve Bağımsız  Ermenistan kurmaya  yönelik etnik temizlik kampanyası acımasızca sürdürüldü. 

 

5) Birinci Dünya Savaşı başlayınca Rus cephesindeki Türk Ordusunun ikmal yolları Ermeni çeteleri tarafından kesildi. Acil ihtiyacı olan erzak ve cephane sevkiyatı engellenen ordu, Ruslar karşısında çok zor durumda kaldı. 

 

6) Van' da kanlı bir ayaklanma düzenleyen Ermeni çeteleri, şehrin Türk nüfusunu neredeyse tamamen imha etti ve Rus ordusu rahatça şehre girdi.

 

7) Osmanlı İmparatorluğu Hükümeti,  olayların önlenemez boyutlara ulaşması üzerine 24 Nisan 1915 tarihinde Ermeni İhtilalci Komite Merkezlerinin kapatılması kararı aldı. 

 

8) Mayıs 1915 ‘te alınan TEHCİR kararı ile terör unsurları ve destekçilerinin zorunlu göç kararının uygulanmasıyla savaş bölgesinden uzak yerlere sevk ve iskanı gerçekleştirildi. 

 

9) Savaş koşullarında yetersiz kollukla gerçekleşen Tehcir esnasında başı bozuk çapulcu gurupların ve bazı aşiret mensuplarının yağma amaçlı saldırılarıyla trajediler yaşandığı da bir gerçektir. Fakat devletin bu konuda asla bir kastı, ya da onayı yoktur. 

 

10) Özetlersek, üzerinde fırtınalar koparılan TEHCİR, devletin savaş halinde bulunduğu düşmanla işbirliği yapan bazı yurttaşlarını, ordu ve sivillerin güvenliğini sağlama amacıyla zorunlu göçe tabi tutmasıdır. 

 

11) 1915’ten 1921’e kadar devam eden TAŞNAK terör kampanyasında, Sait Halim Paşa ve Talat Paşa olmak üzere sabık iki Osmanlı Sadrazamı ( başbakan ) yüz binlerce sivil ve çok sayıda kamu görevlisi katledilmiştir. 

 

 

 

11) Lozan Konferansında, İngilizlerin desteğiyle son kozlarını oynayan TAŞNAK yanlılarının Anadolu toprakları üzerinde tasarladığı Ermeni Yurdu talebi,  Türk heyetinin şiddetli ve kararlı tepkisi üzerine gündeme bile alınamadı.  

Böylece ilk devre kapanmış oldu.

 

                                                    İKİNCİ DEVRE

 

1) İkinci devre 1974 Kıbrıs Barış Harekatının hemen ardından başlar.

 

2) Bu süreçte ABD, Güney Amerika,  Kanada, Avustralya, Asya  ve değişik Avrupa ülkelerinde kırkın üzerinde Türk diplomatı ASALA ve ERMENİ SOYKIRIMININ ADALET KOMANDOLARI adlı terör örgütleri tarafından şehit edilir. Onlarcası  yaralanır ve Türk temsilcilikleri saldırıya uğrar.

 

3) ASALA’nın 1983 Paris ORLY Havaalanı baskınına kadar devam eden bu süreçte katiller yakalanıp yargılanacakları yerde her saldırının ardından  katiller adeta kutsanır, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti soykırımcılıkla suçlanıp, dünya kamuoyu önünde  mahkum edilir.

 

4) Özet olarak 1974-1983 arasında, Türkiye yalnızca seçkin diplomatlarını kaybetmekle kalmamış, katillerin masumiyeti, öldürülenlerin mahkumiyetine hükmedilen bir algı mühendisliği süreci yaşanmıştır.

 

                                                  ÜÇÜNCÜ DEVRE

 

Ermeni tezlerinin güncellenmesi, genel kabul görmesi, uluslararası camia açısından onaylanmasının yanında Türkiye içinde destek bulması  açısından en stratejik süreç üçüncü evrede yaşananlardır.

 

1) Otuz civarında devlet, Türklerin Ermeni soykırımcısı olduğunu  parlamentolarından geçirerek yasalaştırmıştır.

 

2) Ermenistan ve Ermeni Diasporası yüz yıllık terör ve zihinsel terör denebilecek propaganda kampanyasının meyvelerini toplamaktadır. 

 

3) Türk Milleti  bu güne kadar politik tercihleri birbirinden çok farklı olanlar dahil, soykırım suçlamalarını topyekun olarak  reddetmiş, bu suçlamaya, milletine yapılan bir iftira olarak bakmıştır. 

 

4)  Üçüncü evrenin en önemli boyutu şudur:

 Diaspora ve Ermeni Lobisini koçbaşı olarak kullanan emperyal çevrelerin üçüncü evredeki stratejik hedefi, Türkiye'de Ermeni tezlerinin kabul göreceği, ülke içinde rahatça savunulur hale geleceği bir iklim yaratmak ve halkta bilinç zehirlenmesi gerçekleştirmektir. 

 

5) 2005 Eylülünde Bilgi Üniversitesi'nde gerçekleştirilen OSMANLI ERMENİLERİ VE BİLİMSEL SORUMLULUK KONFERANSI, akademik alanda ve medyada bu hedefe ulaşmanın ilk aşaması olmuştur.  

6) Bilgi Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi Rektörlerinin açış konuşmaları dahil, yapılan oturumlarda Ermeniler Mazlum, Türkler zalim gösterilmiş, 1915'te Ermeni soykırımı yapıldığı dile getirilmiştir.

 

 7) İşin ilginç tarafı, konferansın çağrı ilanına başlık olan BİLİMSEL SORUMLULUK  bir yana bırakılarak, tarihsel gerçekleri dile getirecek akademisyenlerin HER NEDENSE bu toplantıya çağrılmamış olmasıdır ! 

 

8) 2005 'ten bu yana geçen süreçte, halktan kopuk, Türk milletiyle ortak değerlerini, müşterek aidiyet duygusunu yitirmiş kimi fonlu  sivil toplumcuların,  kerameti kendinden menkul liberallerin, emek safından kopmuşların tek ortak paydası, kendi uluslarını, atalarını soykırımcılıkla suçlamayı İTİBAR KARTVİZİTİ yapmış olmalarıdır !

 

9) Sermaye medyasının bu süreçteki Diaspora yandaşlığı ve bilinç karmaşasındaki katkısı da unutulmamalıdır.

 

10) Milletin gözünde niçin itibar kaybettiklerinin muhasebesini yapmak yerine, TAŞNAK tribününden kendi milletine yuh çeken bu zavallıları tarih hiç kuşkusuz hak ettikleri biçimde anacaktır ! 

Avukat Hüseyin Özbek

Eserler/Kitaplar

İŞGAL MECLİSİNDEN KURTULUŞ MECLİSİNE TERMİNOLOJİK ALIŞKANLIKTAN DÜŞÜNSEL TUTSAKLIĞA TÜRKLERİN KADERİNİ DEĞİŞTİREN “KADERİN ADAMI” Yüz yıllık Onur MİLLİ KURTULUŞUN GAZİ MECLİSİ BİR İHANET KRONOLOJİSİ RUSLARIN KILIÇ HAKKI NE ZAMAN İBADETE AÇILACAK TEKALİF-İ MİLLİYE DEVLETTEN PARA ALMAYAN ADALET BAKANI SURİYELİLER NASIL KALICILAŞTIRILIR MANDADAN EVVEL İSTİKLAL Utancı Anıtlaştırma KUVVETLER AYRILIĞINA DÖNÜŞ İHTARI GÜLE GÜLE ÇAĞDAŞ NASREDDİN HOCA BENİ BURAYA GÖMÜN OĞLUM ÜŞÜR İKİNCİ SARISÜLÜK CİNAYETİ LOZAN ANTLAŞMASI'NIN 92. YILDÖNÜMÜ PROVASI YAPILAN ŞAHADET ŞAM’DA CUMA NAMAZINDAN ANKARA’DA CENAZE NAMAZINA 9 Haziran’da İnebolu’da olmak 7 HAZİRAN SEÇİMLERİ ÜZERİNE TÜRK SOLUNU SİYASAL KÜRTÇÜLÜĞÜN MARABASI YAPMAK SON UMUDUMUZ ANZAK BEYAZ PERDEDEN SIKILAN TAŞNAK KURŞUNU SÖMÜRGE SOLUNUN TURNUSOL KAĞIDI Ters Orantılı Etnik Denklem Türk Kalesi Yıkılırken MAĞDURİYET Mİ HUKUK TANIMAZLIK MI ORTA OYUNU ORTADAN KALDIRILIRSA SÖMÜRGE EKONOMİSİNİN SÖMÜRGE HUKUKU FLAMAN`IN KOYUNU SONRA ÇIKAR OYUNU ANAVATAN AHISKA VATAN TÜRKİYE AYDIN DOGAN MEDYADAN ÇEKİLİRKEN ŞEHİT KAYMAKAM KEMAL BEY PREVEZE Mİ İNEBAHTI MI TÜRK KOVULUNCA GERİDE TÜRKİYE KALIR MI ÜÇÜNCÜ TAŞNAK TAARRUZU TAHSİN ÇAVUŞ `UN ÖLDÜĞÜ GÜN KEREM`İN DÜDÜĞÜ AMA ÖLMEMİŞ DEĞİL Mİ BABA SEN ÇÜRÜMENİN RESMİNİ YAPABİLİR MİSİN ABİDİN? Kürdistan bayrağını göndere ve sineye çekenler –çektirenler – üzerine fütürist bir deneme İMAJ BOZULMASI YA DA “EROL TAŞ” LAŞTIRMA HÜSEYİN MASKELİ YEZİTLİK Ya da ALMAN ALEVİLİĞİ İHTİHAR BELGESİNİ YIRTAN MECLİSTEN ARDINDA İNTİHAR MEKTUBU BIRAKAN MECLİSE SENİN VATANIN NERESİ ? KIRIKÇI İSMAİL AĞA ÜÇÜNCÜ BALKAN BOZGUNU DAYATMASINA HAYIR MANİCİ BAŞI LOZAN ANTLAŞMASI `NIN 93. YILDÖNÜMÜ GÜL DESTİ GÜLÜM DESTİ ODUNUN KURUSU SUYUN DURUSU İSTANBUL BAROSU LAİKLİK PANELİ TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI KERKÜK BARZANİ’YE HOYRATLAR BİZE Mİ? CHP ’NİN YERİNE TAKLİDİ Mİ KONDU? MEZHEP MAKYAJLI ETNİK STRATEJİ UYUM MUCİZESİ Din Makyajlı Etnik Strateji AYRIŞMA DİNAMİĞİ NASIL İMAL EDİLİR SECCADEYİ İSLAMIN KABE’ SİNDEN KAPİTALİZMİN KABE’SİNE ÇEVİRMEK TÜRK ULUSUNU YENİDEN ERGENEKON’A KAPATMAK Postmodern Açılımın Turfanda Meyvesi MEHMET’İ HANGİ KURŞUN ÖLDÜRDÜ  TÜRKİYE’NİN SERMAYESİNDEN SERMAYENİN TÜRKİYE’SİNE İngilizce Ninnilerle (Uyutayım seni, büyüteyim seni, eğiteyim seni...) 90. Yılında Lozan İngilizce Ninnilerle
Yol Tarifi