ŞAM’DA CUMA NAMAZINDAN ANKARA’DA CENAZE NAMAZINA

Densiz müşteri koltuğuna kurulduğu  berbere sorar; “ Saçım ak mı kara mı ? ”  Usta, makasının hızını kesmeden cevabı yapıştırır:   “ Önüne düşünce görürsün. “  Ahir zaman allamesinin stratejik derinliğinin stratejik divanelikten başka bir şey olmadığının anlaşılması berber tıraşı kadar da sürmedi. 

 

Esad’ ı alaşağı edip Cumayı Emeviye Camisi’nde kılmayı düşleyenler şimdi Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti’nin cenaze namazına hazırlanıyorlar! Vatansız sermayenin üfürmesiyle, karada yüzdürülüp, havada uçurulan AKP iktidarının ülkeyi düşürdüğü stratejik çukura dikkat ediniz.

 

Türkiye Cumhuriyeti kurulurken bu coğrafyada tarihin akıl süzgecinden geçirilen 1000 yıllık millet gerçeği esas alınmıştır. Osmanlı parçalanıp mülkü pay edilirken Türkler için birincil amaç son sığınak Anadolu’nun elde tutulmasıydı. Bu ölüm kalım hengamesinde dışarıda kalanların kaderi İngiliz imalatı yapay devletçiklerin uyrukluğu oldu. Sınır ötesinin mazlum ve mağdurları olan kadersizler gözden ırak olsalar da gönül defterinden hiçbir zaman silinmediler. Ortak geçmişin yadigarları olarak devlet hafızasına kaydedildiler. 

 

Türkiye’nin iktidarlara göre değişmeyen devlet politikası, komşu ülkelerde yaşayan milletdaşların kimliklerini yitirmeden o ülkelerin özgür, eşit yurttaşları olarak, güven içinde yaşamalarını temin  etmek oldu.  Kültür politikası da tarihten gelen ortak paydaların geleceğe taşınması, kolektif hafızanın devamını sağlayacak doğrultuda belirlenmiştir.  Irak Türkmenlerinin kadim coğrafyası Kerkük, Musul, Erbil havzasındaki varlıklarının devamı arzulanmıştır. Fuzuli gibi büyük ozanlara ruh veren kültürel iklimin yaşatılması, demografik yoğunluğun muhafazası düşünülmüştür. Bayatlar, Bayır Bucaklar  başta olmak üzere, Halep’te, Rakka’da Suriye sınırının ötesindeki yoğun Türkmen varlığının korunması Türkiye’nin güvenliğinin yanında Hatay’ın geleceği  için elzem görülmüştür. 

 

Komşularla karşılıklı güven, iç işlerine karışmama, sınırlara saygı temelinde dışarıdaki Türk varlığının yaşatılmasını esas alan devlet politikasından bahsediyoruz. Milli sermaye, milli bürokrasi, milli ordu, milli yargısı olan, ulus devlet ve üniter yapıyı esas alan mazinin Cumhuriyet denklemini orada bırakıp sözü günümüze getirmenin zamanıdır.

 

Ülkenin kurtuluş ve kuruluşunda hasım tarafta yer alan, işgal işbirlikçisi, teslimiyetçi, ulus bilincinden yoksun bir anlayışın manevi mirasçılarının devleti fethetmiş olması bugünün gerçekliğidir!  Cumhuriyet’in kuruluş kodlarına, ekonomik, sosyal tercihlerine, uygarlık ve çağdaşlaşma açılımlarına itirazı olanların devleti ele geçirdiklerinde neler olacaksa onlar yaşanmaktadır! Dış dinamiğin yanında içerdeki vatansız sermaye, bayraksız sol, siyasal Kürtçü ittifakının desteği sayesinde devletin tasfiyesi sanılandan daha kolay gerçekleştirilmektedir.

 

Bölgenin, sistemin enerjiye konmasına yönelik  yeniden tanziminin sihirli sözcüğü demokratikleşme, her etnisiteye, her inanca özgürlük masalıdır!  Bölgedeki ulus devletlerin güçsüzleştirilmesi, giderek parçalanmasının en etkili yöntemi olarak etnik ve mezhepsel ayrışma ve kalkışmalar teşvik edilmektedir. Siyasi iktidar, geçirdiği stratejik cinnet nedeniyle eli kulağındaki kalkışmayı, siyasi sınırlarımızın daralmasına yol açacak felaketi okumaktan acizdir. Cumhuriyet’e vurdukları her kazmanın, devletin temel kurumlarına indirdikleri her balyozun ardından gelen alkış yağmurundan başı dönen yıkım ekibi ,gelinen aşamada ihaneti ibadet olarak algılayacak bir ruh hali içindedir.

 

İktidarın Suriye politikası; uluslar arası ilişkilerden, dünya dengelerinden bihaber, devlet hafızasını çöpe atmış, Kısas-ı Enbiyanın, medrese tevatürünün, Cumhuriyet karşıtlığının dışında modern dünyaya ilişkin en ufak bilgi kırıntısına sahip olmayan bir anlayışın içler acısı fotoğrafı olarak karşımızdadır. Batının bölgenin kanserojen uru Kürdistan projesini açılım ninnisiyle her derde deva Lokman hekim ilacı olarak millete yutturanların foyasının  anlaşılacağı günler yakındır.  

 

Türkiye’nin milli bütünlüğünün, siyasi coğrafyasının bölünmezliğinin sistem için önemsizleştiği bir süreçte bölücü örgüt, Kurt dumanlı havayı sever misali herkesin gözü önünde kitlesel kent ayaklanmaları için son hazırlıklarını yapmaktadır. Uluslar arası sistemin siyasal İslamcı fanatizme ve  İŞİD’e karşı bölgede batının güvenilir müttefikinin Kürtler olduğu propagandası, eli kulağındaki PKK kalkışmasının meşruiyet pazarlaması  olarak okunmalıdır. 

 

Yeni Osmanlıcı stratejik cinnetin Türkiye’yi getirdiği nokta tam anlamıyla faciadır. Büyük Selçuklu’nun, Osmanlı’nın yadigarı Irak ve Suriye Türkmenleri düne kadar Türkiye’nin demografik güvenlik şemsiyesiydiler.  Bu gün 1000 yıllık yurtlarına iktidarın açılım muhataplarınca el konulmakta,  evinden ocağından sürülüp Arap çöllerinin ölüm yolculuğuna çıkarılmaktadırlar.  

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanlık koltuğundaki strateji dehanın seçim arifesindeki Süleyman Şah tuluatını hatırlayalım. Devletler hukukuna aykırı biçimde mezar nakledilmiş, bir süre sonra da Süleyman Şah’ın yeni kabrini kaçak  ziyareti Suriye’nin fethi gibi pazarlanmıştı.  

 

Yalanın ömrü sabah çiği misali kısadır. Yalanın ardındaki yalın gerçeği görelim: Türkiye, Iğdır’ dan İskenderun’a kadar Büyük Kürdistan’ın ateşten çemberiyle kuşatılırken, Osmanlı’nın kurucu atası Süleyman Şah sanal alemde TRT dizisi, gerçek yaşamda ise PKK elinde tutsaktır! 

 

Av. Hüseyin Özbek - 17 Haziran 2015

Eserler/Kitaplar

İŞGAL MECLİSİNDEN KURTULUŞ MECLİSİNE TERMİNOLOJİK ALIŞKANLIKTAN DÜŞÜNSEL TUTSAKLIĞA TÜRKLERİN KADERİNİ DEĞİŞTİREN “KADERİN ADAMI” Yüz yıllık Onur MİLLİ KURTULUŞUN GAZİ MECLİSİ BİR İHANET KRONOLOJİSİ RUSLARIN KILIÇ HAKKI NE ZAMAN İBADETE AÇILACAK TEKALİF-İ MİLLİYE DEVLETTEN PARA ALMAYAN ADALET BAKANI SURİYELİLER NASIL KALICILAŞTIRILIR MANDADAN EVVEL İSTİKLAL Utancı Anıtlaştırma KUVVETLER AYRILIĞINA DÖNÜŞ İHTARI GÜLE GÜLE ÇAĞDAŞ NASREDDİN HOCA BENİ BURAYA GÖMÜN OĞLUM ÜŞÜR İKİNCİ SARISÜLÜK CİNAYETİ LOZAN ANTLAŞMASI'NIN 92. YILDÖNÜMÜ PROVASI YAPILAN ŞAHADET ŞAM’DA CUMA NAMAZINDAN ANKARA’DA CENAZE NAMAZINA 9 Haziran’da İnebolu’da olmak 7 HAZİRAN SEÇİMLERİ ÜZERİNE TÜRK SOLUNU SİYASAL KÜRTÇÜLÜĞÜN MARABASI YAPMAK SON UMUDUMUZ ANZAK BEYAZ PERDEDEN SIKILAN TAŞNAK KURŞUNU SÖMÜRGE SOLUNUN TURNUSOL KAĞIDI Ters Orantılı Etnik Denklem Türk Kalesi Yıkılırken MAĞDURİYET Mİ HUKUK TANIMAZLIK MI ORTA OYUNU ORTADAN KALDIRILIRSA SÖMÜRGE EKONOMİSİNİN SÖMÜRGE HUKUKU FLAMAN`IN KOYUNU SONRA ÇIKAR OYUNU ANAVATAN AHISKA VATAN TÜRKİYE AYDIN DOGAN MEDYADAN ÇEKİLİRKEN ŞEHİT KAYMAKAM KEMAL BEY PREVEZE Mİ İNEBAHTI MI TÜRK KOVULUNCA GERİDE TÜRKİYE KALIR MI ÜÇÜNCÜ TAŞNAK TAARRUZU TAHSİN ÇAVUŞ `UN ÖLDÜĞÜ GÜN KEREM`İN DÜDÜĞÜ AMA ÖLMEMİŞ DEĞİL Mİ BABA SEN ÇÜRÜMENİN RESMİNİ YAPABİLİR MİSİN ABİDİN? Kürdistan bayrağını göndere ve sineye çekenler –çektirenler – üzerine fütürist bir deneme İMAJ BOZULMASI YA DA “EROL TAŞ” LAŞTIRMA HÜSEYİN MASKELİ YEZİTLİK Ya da ALMAN ALEVİLİĞİ İHTİHAR BELGESİNİ YIRTAN MECLİSTEN ARDINDA İNTİHAR MEKTUBU BIRAKAN MECLİSE SENİN VATANIN NERESİ ? KIRIKÇI İSMAİL AĞA ÜÇÜNCÜ BALKAN BOZGUNU DAYATMASINA HAYIR MANİCİ BAŞI LOZAN ANTLAŞMASI `NIN 93. YILDÖNÜMÜ GÜL DESTİ GÜLÜM DESTİ ODUNUN KURUSU SUYUN DURUSU İSTANBUL BAROSU LAİKLİK PANELİ TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI KERKÜK BARZANİ’YE HOYRATLAR BİZE Mİ? CHP ’NİN YERİNE TAKLİDİ Mİ KONDU? MEZHEP MAKYAJLI ETNİK STRATEJİ UYUM MUCİZESİ Din Makyajlı Etnik Strateji AYRIŞMA DİNAMİĞİ NASIL İMAL EDİLİR SECCADEYİ İSLAMIN KABE’ SİNDEN KAPİTALİZMİN KABE’SİNE ÇEVİRMEK TÜRK ULUSUNU YENİDEN ERGENEKON’A KAPATMAK Postmodern Açılımın Turfanda Meyvesi MEHMET’İ HANGİ KURŞUN ÖLDÜRDÜ  TÜRKİYE’NİN SERMAYESİNDEN SERMAYENİN TÜRKİYE’SİNE İngilizce Ninnilerle (Uyutayım seni, büyüteyim seni, eğiteyim seni...) 90. Yılında Lozan İngilizce Ninnilerle
Yol Tarifi