Avukat Canpolat için tören düzenlendi

www.cumhuriyet.com.tr / Yayınlanma tarihi: 11 Eylül 2019

DİSK, Barış Derneği ve İstanbul Barosu’nda yöneticilik yapan hukukçu ve şair Müşür Kaya Canpolat hayatını kaybetti. Canpolat için İstanbul Barosu önünde tören düzenlendi.

İstanbul Barosu tarafından “Hayatı Kazanan Avukat” ödülü verilen Avukat Müşür Kaya Canpolat için düzenlenen cenaze töreninde konuşan Devrimci İşçi Sendikaları (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu “Müşür Ağabey DİSK’te hukuk başmüşavirliği yaptı. Hayatı boyunca emekçinin safındaydı, son anına kadar emeğin yanında yer aldı. Koşullar ne olursa olsun baskılara boyun eğmedi. Türkiye işçi sınıfı avukatı ve abisi Müşür Ağabey’ini asla unutmayacak” dedi.

KOCASAKAL: FİKİRLERİYLE YAŞAMAYA DEVAM EDECEK

Canpolat’ı tanımaktan ve birlikte mücadele etmekten onur duyduğunu belirten İstanbul Barosu eski başkanı Ümit Kocasakal ise “Elbette acımız büyük ama ben Müşür Ağabey’i kaybettiğimiz değil, kazandığımız kanaatindeyim. Bazıları yaşarken ölüdürler, bazıları öldükleri halde yaşarlar. Çınarlar hiçbir zaman ölmezler, gölgelerinde insanları barındırırlar. Biz de bu ulu çınarın gölgesinde daima yaşayacağız. Müşür Ağabey’i bir yere uğurlamıyoruz, sadece anılarımızı uğurluyoruz. Fikirleriyle yaşamaya devam edecektir” diye konuştu.

ÖZBEK: HUKUKUN MERKEZİYDİ

Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Hüseyin Özbek de Canpolat’ın birleştirici yönüne dikkat çekerek, “Üstadımızı kaybettik. Müşür Ağabey’i nasıl tanımlarsınız diye bir soru sorulsa, bu törene gelenlere bakmalarını öneririm. Farklı çizgilirde mücadele eden insanların hepsi burada. Müşür Ağabey hukukun merkeziydi. Namusun, erdemin ve onurlu duruşun merkezindeydi” ifadelerini kullandı. Tabutun alkışlarla cenaze arabasına konulmasının ardından tören son buldu. Canpolatın naaşı, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi.

 

Basında Biz

AVRUPA'DAN DIŞARI TÜRKİYE'DEN İÇERİ Cumhuriyet, stratejik tercihtir Mezarı Beklenen Oğul 'Türk diplomatları için tehlike var' TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ “ MİLLİ MÜCADELENİN 100.YILINDA İLK GÜNKÜ HEYECANLA” TBB, SAMSUN’DAN BAŞLATTIĞI MİLLİ MÜCADELE’NİN 100. YILINI ANKARA İLE NOKTALADI MİLLİ MÜCADELENİN 100.YILI KASTAMONU VE İSTİKLAL YOLU PANELİ Mustafa AFACAN- 'Manadan Evvel İstiklal' İHANETTEN ÖVÜNÇ PAYI ÇIKARMAK AYRIŞMA DİNAMİĞİ İNŞASI ÜLKENİN DİBİNİ ÇIKARMAK Mümtaz Soysal’ı uğurlarken Cumhuriyet ve Kuruluş Felsefesi | Hukuki Bakış - Medya24 TV Töre - Hüdavendigar Onur Paralel Din Sorun Yaratır MİLLİ MÜCADELENİN 100.YILINDA İSTİKLÂL YOLU VE YİĞİT İNEBOLU PANELİ Avukat Canpolat için tören düzenlendi Kuvvetler ayrılığından kuvvetler birliğine İhanetin mi, onurun mu manevi mirasçılığı? Açı - Mümtaz Soysal ( İngilizce Ninnilerle) TBB TV - Av. Hüseyin ÖZBEK Demografik dinamit Türkiye’nin kucağındadır Arayı bulurken yitirilen adalet Cengiz Aytmatov'un 92. doğum yıl dönümü konuşması TBB TV - Av. Hüseyin ÖZBEK BAKÜ’NÜN KURTULUŞUNUN 101.YILI 100. Yıl Onur Ödülü Milliyet 04 Nisan 2017 Yeni Çağ 12 Nisan 2017 Hüseyin Özbek & Nejat Eslen / Anında Manşet 11 Nisan 2017 / Tele1 Tv Mankurt kimdir? İkinci Sarısülük cinayeti Ekonomisi Bağımsız Olmayan Bir Ülkenin Siyaseti Ve Yargısı Da Bağımsız Olamaz EMEK MÜCADELESİ DEMOKRASİ TARİHİDİR Yök Yasasına Uyum Sağlarsa Ruhban Okulunun Açılmasının Önünde Hiçbir Hukuki Engel Yok VİRÜS UTANÇ ABİDESİ POTAMYA DESİNMİŞ ! TÜRKİYE YARGI ÜZERİNDEN DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR MİT Yasası ve Devlet Eşbaşkanın Parmak İzi Havuzlama ve Etnik Cerrahi! Dördüncü Bozgun Atatürk ve Cumhuriyet'e Kin Kusuyorlar Sahte Delillerle Suç İsnadı Olmaz
Yol Tarifi